Burcunuza en uygun evinizin dekorunda kullanılması gereken renkler..

Burçlar hayatımızın her alanını etkileyen, evimizin renk seçimini burcunuza uygun şekilde yapmamız ve aradığımız huzuru yakalamamız konusunda bize yardımcı olacaktır. Burçların kişiliğimize ve hayatınıza yön verdiğine inanıyorsak eğer evimizde de burcunuza uygun dekorasyonlara dikkat etmek isteyebiliriz.


Peki burcumuza göre ev dekorasyonunda hangi renkleri kullanmamız uygun olur?


Koç Burcu (21 Mart – 19 Nisan)

Koç burcu, aktif olduğu için kırmızı ve kırmızının her tonunu severler. İdealist özellikleriyle dikkat çeken koç burcu, kişiliğini yansıtan renk olarak kırmızı seçmektedir. Koç burcunun yöneticisi Mars'dır. Mars'ın rengi kırmızıdır.

Fotoğraf: decoist.com

Boğa Burcu (20 Nisan – 20 Mayıs)

Boğa burcu tam bir tabiat aşığı. Doğayı hatırlatan yeşil ve toprak tonları boğa burcunun en sevdiği renklerdir. Boğa burcu ev dekorasyonunda doğayı hatırlatan ahşap ürünlerle süslediği evinde kendini daha mutlu hisseder.


Yani boğa burçlarının en sevdiği ve kendisini temsil eden iki renk kahverengi ve yeşil renklerdir.

Fotoğraflar : housance.com / designrumah.co.id

İkizler Burcu (21 Mayıs – 21 Haziran)


İkizler burcunun ideal rengi ise güneş sarısıdır. Göz alıcı stiliyle dikkat çeken ikizler sarı rengini çağrıştıran altın renkli aksesuarları, dore parçaları stiline katarak enerjisini tarzında yansıtır. Hareketli, enerjik, zeki ve becerikli olan bu burcun rengi sarıdır. Güneşin enerjik rengi sarı bu burcun hareketli ruhunu yansıtmak için mükemmel bir seçimdir.


İkizler burcu yaratıcılığını ve tasarım konusunda başarısını ev dekorasyonlarına aktarmaktadır. Modern aksesuarlar, tablolar, objeler gibi birçok eşyada dekorasyona uygun tercihler yapmaktadır.

Fotoğraflar : dhoumm.co / febreesia.com

Yengeç Burcu (22 Haziran – 22 Temmuz)

Evcilliğiyle nam salmış yengeçler, beyaz, gri ve gümüş rengi ile ev dekorasyonunda ideal uyumu yakalarlar. Oturma odalarındaki devasa rahat kanepeler, retro biblolar ve yumuşak battaniyeler vazgeçilmezleridir.


Genellikle duygusal ve uyumlu bir burç olan yengeçler, huzurlu ruhun simgeleyicisi beyaz, pastel pembe ve gök mavisi gibi insana huzur veren açık tonları seviyorlar.

Fotoğraflar : home-designing.com

Aslan Burcu (23 Temmuz – 22 Ağustos)


Aslan burçları liderlik yapmayı sever. Yönetici gezegenlerinden dolayı parlak ve dramatik renklerden hoşlanır. Lüks, ihtişam ve gösteriş düşkünü Aslan’ın ideal rengi kaçınılmaz olarak altın sarısıdır


İşte ihtişam ve gösterişin temsilcisi o burç! Aslanlar için mobilyaları birer hazinedir ve onları sergilemekten gurur duyarlar. Sadece kendi evlerinde olan aksesuarlara sahip olmak istedikleri için ev dekorasyonuna para harcamaktan çekinmezler. Tezat renkleri altın rengiyle bir araya getirmeye bayılırlar. En sevdikleri odaları büyük bir şatafatla döşedikleri yatak odalarıdır.


Gold renklere düşkünlükleri ile bilinen Aslan burçları aynı zamanda leopar ve deriyi ev dekorasyonlarına dâhil etmekten hoşlanmaktadırlar. İlgi çekmeyi seven aslan burcu, ev dekorasyonlarında da gösterişi severler. Avangard mobilyalar, şık ve deri koltuklar, işlemeli eşyalar aslan burcunun ev dekorasyonlarında tercih ettiği mobilyalar arasında yer almaktadır.

Başak Burcu (23 Ağustos – 22 Eylül)

Mükemmelliyetçi bir başka burç olan Başak için doğayla iç içe olmak çok önemlidir.

Temiz, detaycı ve doğayla iç içe olmayı seven Başak burcu aynı zamanda tertipli ve düzenli olmasıyla ön plana çıkmaktadır. Başak burcu mensupları için yeşil renginin dingin tonları uygundur. Ayrıca mavi, kahverengi ve gri renkleri yöneticileri olan Merkür’den dolayı Başak burcunun renkleridir.


Başak burçları ev dekorasyonunda genellikle Minimalist tasarlanmış mobilyalar ve toprak tonlarını tercih ediyor. Kendi iç dünyalarını yansıtan renklerden hoşlanan Başaklar açık yeşil tonlarını da ev dekorasyonunda kullanabilir.

Fotoğraflar : home-designing.com / dekoruma.com

Terazi Burcu (23 Eylül – 22 Ekim)

Zarafet düşkünü olan terazi burcu mensupları evinde pastel ve pembe tonları taşıyan objeler ile huzuru yakalar.


Pastel pembe tonlarını seven Teraziler, Terazi burcu ev dekorasyonlarında, abartılı aksesuar ve mobilyalardan uzak dururlar. Klasik ve modern karışımı tasarımlardan hoşlanan terazi burcu aynı zamanda, incelik ve zarafet konusunda da ustalaşmıştır.


Vazgeçemedikleri renkler pastel ve pembe tonlarıyken, çıkmak istemedikleri odalar ise salonları ve mutfaklarıdır

Fotoğraflar: idealhome.co.uk

Akrep Burcu (23 Ekim – 21 Kasım)

Akrepler için aydınlık bir ambiyans her şeydir. İhtiraslı renkleri tercih eden Akrep için kırmızı ve siyah idealdir.


Kırmızı ve siyahı etkin olarak kullanan Akrep burçlarının aynı zamanda uğurlu koyu renkleridir. İddialı kişiliklerini ev dekorasyonuna da yansıtmayı seven Akrepler için cesur renkler ön plana çıkıyor.

Fotoğrafar: architectureartdesigns.com / ethnodogc.org

Yay Burcu (22 Kasım – 21 Aralık)

Yay için turuncu ve turkuaz kadar özgürlüğü çağrıştıran mavi ve mor renkler de vazgeçilmezler arasında.

Deniz ve gökyüzü rengi olan mavi Yay burçlarını sakinleştirip moralini yükseltir. Yani, onlar üzerinde etkisi büyüktür. Gezgin ruhlarını yansıtan turkuaz ve mavi renkler dekorasyonlarında yer alır. Misafiri çok seven Yay burcu temsilcilerinin en sevdiği odaları salonlarıdır

Fotoğraflar : Tricia Messeroux / http://induced.info/

Oğlak Burcu (22 Aralık – 19 Ocak)

Oğlak için ideal olan koyu renklerdir. Zümrüt yeşili, siyah, gri ve toprak tonlarından vazgeçemez.

Açık griyi evlerinde kullanmayı seven Oğlaklar, güven ve sadakate fazlasıyla önem veriyor. Açık griyi renkli çiçekler ve değişik aksesuarlar ile tamamlamayı tercih edebilirler.


Oğlaklar'ın evlerinin bir köşesinde mutlaka özel hobilerine dair bir köşe bulunur. Siyah ve toprak tonları bu burcun evinde göz çarparken; yatak veya hobi odaları evlerinde en sevdikleri yerlerdir.

Kova Burcu (20 Ocak – 18 Şubat)


Kova burçlarının temel rengi beyazdır. Kova burçları için beyaz iktidarın, masumluğun ve hoşgörü rengidir. Saflığı simgeleyen beyaz Kovalar şans getirir.

Kova burçları evlerde genellikle modern dekorasyon tarzını kullanmayı tercih ederler. Açık mavi ve gri renklerinide tercih eden Kovalar, dekorasyonu farklı aksesuarlar ile tamamlamayı severler.

Fotoğraflar: crismatec.com /

Balık Burcu (19 Şubat – 20 Mart)

Hayalperest özellikleri ile tanınan Balık burçları, turkuaz tonlarını tercih ediyor. Kendi sualtı dünyalarında yaşamayı seven Balıklar için en önemli şeylerden biri ise huzur.


Okyanusları ve düşleri yöneten Neptün, Balık burcu mensuplarını da yönetir. Bu hassas ve narin insanlar uçuk beyaz renginden, uzak deniz yeşilinden ve elbette buğulu maviden etkilenirler.Fotoğraflar: decorpad.com / officepdx.com

22 görüntüleme0 yorum